Kniha autorov Petra Šišku a Dušana Rapoša symbolicky spojí českých a slovenských čitateľov. Jedna hlava draka hovorí po česky a tá druhá po slovensky.

Kniha Když draka bolí hlava skutočne sľubuje nevšedný zážitok pre malých aj veľkých a ak ešte stále váhate prečo siahnuť práve po tejto knihe, tu je aspoň malé poodhalenie napínavého príbehu, ktorý na vás čaká,“ hovorí Petr Šiška.

Autori nič nenechali na náhodu a interaktivitu tejto úžasnej rozprávky zvýšili česko-slovenským slovníkom, vďaka ktorému si tí skúsenejší pripomenú slová, ktoré sa kedysi bežne používali a tí najmladší sa možno aj zasmejú na výrazoch ako čučoriedky, golier, drevokocúr a alebo cencúľ.

Filmový režisér Dušan Rapoš so svojím tímom už odštartoval nakrúcanie novej rozprávky. Prvý deň nakrúcania potrápil celý štáb aj hercov silný mráz až mínus 14 stupňov. „Každá skutočná rozprávka musí mať sneh a zimu a pretože v tej našej sa bude aj korčuľovať a sánkovať, dúfame, že sa tej reálnosti čo najviac priblížime,“ skonštatoval režisér Dušan Rapoš.

Viac informácií na http://kdyzdrakabolihlava.cz

 

 

 

 

Privacy Preference Center